Përplasje me armë në Selenicë, dyshimet e para për motivet dhe autorin

Një ngjarje e rëndë raportohet nga fshati Resulaj në Selenicë të Vlorës ku nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur 8 të vdekur dhe 7 të plagosur.

Forca të shumta policie janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Paraprakisht mësohet se shkak për ngjarjen ka qenë një konflikt mes disa personave i cili ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve të zjarrit.

Dyshohet se viktimat janë nga i njëjti fis, ndërsa autori është një 24-vjeçar, i sëmurë mendor, i cili është vënë në ndjekje nga Policia.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *