Zbulohen pamjet, ja momenti i shpërthimit të autobotit në Bolonja

Ky është momenti i frikshëm kur autoboti me lëndë djegëse përplaset me një kamion, duke shpërthyer brenda pak sekondave në flakë. Ngjarja rëndë ndodhi mesditën e kësaj të hëne në një autostradë pranë Bolonjas, në veri të Italisë.

Në pamjet e shpërndara nga policia italiane atje, shihet sesi disa çaste me vonë, shpërthimi merr përmasa gjigante, duke u përhapur në një hapësirë të madhe në autostradë.

Bilanci deri më tani është 2 të vdekur dhe të paktën 70 të plagosur, megjithatë autoritetet i druhen fakti se numri i viktimave mund të rritet.

Nga shpërthimi u rrëzua pjesa e një ure, ndërsa zjarri u përhap në një parking pranë duke çuar në shpërthime të tjera. Mediat italiane shkruajnë gjithashtu se të dëmtuara kanë mbetur shumë dritare të shtëpive përreth.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *