Real Madrid – Juventus, merret vendimi nëse do të luajë Ronaldo

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen mes Juventusit dhe Real Madridit në turneun përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sulmuesi portugez do ta humbë përballjen me ish skuadrën e tij në ndeshjen e cila do të luhet më 5 gusht në FedEx Field të Landover, në Washington, shkruajnë mediat spanjolle.

Pas pushimeve Ronaldo do të udhëtojë drejt Torinos për të nënshkruar me Juventusin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *