Ja golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës

Janë zhvilluar ndeshjet e shtatë grupeve në Kupën e Botës.

Me ndeshjet që janë zhvilluar deri më tani, është Cristiano Ronaldo që kryeson listën e golashënuesve me tri gola të shënuara ndaj Spanjës.

Ronaldo është lojtari i vetëm që ka arritur të shënoi tri golat në ndeshjen e parë.

Ai lë pas me nga dy gola Romelu Lukakun, Cheryshev, Harry Kane dhe Diego Costan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *