LIVE/ Pogba vallëzon në mbrojtjen mike, Franca kalon në avantazh

Lexo edhe:

Francë-Australi është takimi hapës i ditës së 3-të të Kupës së Botës dhe njëkohësisht, ndeshja e parë e vlefshme për Grupin C të këtij kompeticioni. “Gjelat” janë një nga skuadrat favorite për t’i shkuar në fund këtij edicioni dhe australianët janë “preja” e parë që duhet të kalojnë.

Takimi është programuar për t’u zhvilluar në orën 12:00, ndërkohë që dy teknikët kanë bërë të ditur dhe formacionet që dy skuadrat do zbresin në fushë. Ndërkohë, Kylian Mbappe ia ka dal të lë pas dëmtimin dhe të jetë titullar në këtë takim.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

80′ Pogba vallëzon në mbrojtjen mike, nje devijim i pafat i mbrojtjes, perfundon ne tra dhe kalon vijen fatale

73′ Pavard tenton te dhuroj spektakel, por goditja e tij perfundon shume larg kuadradit

72′ Zevendesim dhe tek Australia, Del Rogic ne loje Irvine

69′ Franca kryen dy zevendesime. Del Griezmann e Dembele, ne loje Giroud dhe Fekir

62′ Akordohet penallti per Australine. Realizon  Jedinak

55′ Griezmann paraqitet perballe portierit australian. Realizon.

54′ Pamjet e VAR i japin te drejte Frances. Akordohet penallti

53′ Griezmann rrezohet ne zone. Pretendime per penallti nga Franca

46′ Nis pjesa e dyte

45+1′ Mbyllet pjesa e parë:  Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e takimit Francë-Australi, takim ky i vlefshëm për Grupin C të Kupës së Botës.

45′ Akordohen 1 minute shtese

28′ Moment interesant në fushe. Qahet topi

15′ Moment pasigurie në mbrojtjen franceze. Tolisso per pak shkakton autogol. Loris e dergon ne kendore

1′ Nis takimi në “Kazan Arena”

Ora 11:55 Dy skuadra zbresin në fushen e lojes

Ora 11:30 Skuadrat dalin në nxehje