Dëmtohet sulmuesi kryesor i Rusis

Po luhet  në “Luzhniki Arena” të Moskës, ndeshja hapëse e Botërorit të Rusisë, mes vendit organizator, pikërisht Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Ndeshja është 1-0 pas golit të Gazinski në minutën e 11.

Por, për Rusinë ka pasur dhimbje koke vetëm disa minuta më pas pasi sulmuesi kryesor Gzagoev është dëmtuar dhe larguar nga fusha e lojës në minutën e 24.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *