50 klubet me më shumë tifozë në stadium, befasohuni me kryesuesin!

Borussia Dortmund është skuadra me shikueshmërinë më të madhe në Evropë.

Në sezonin që lamë pas, Borussia Dortmund edhe pse u rendit vetëm në vendin e katërt në Bundesligë, mbetet skuadra me më shumë tifozë.

Këtë skuadër ka pasur 79 486 shikues për çdo ndeshje duke mbushur stadiumin më 98 për qind për çdo ndeshje.

Pas tyre vjen Bayern Munich, për të vazhduar me Manchester United, Barcelonën, Tottenhamin, Real Madridin, Schalken, Arsenalin, Celtic dhe Inter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *