BOTA

Trump: S’kam lidhje me Rusinë. Fakti që Putinit i pëlqej, gjë e mirë

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mbajti sot konferencën e parë për shtyp që prej ditës kur fitoi presidencialet.

Që në nisje të fjalës Trump foli për raportimet e rreme dhe informacionet që kishte dhënë Shërbimi Sekret për ndikimin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai i ka cilësuar si të pavërteta këto lajme.

Lidhur me marrëdhëniet e tij me presidentin e Rusisë, Donald Trump tha se “fakti që Putin e pëlqen është një aset”.

“Nuk e di nëse do kem marrëdhënie të mira me Putin. Nuk kam marrëveshje me Rusinë dhe nuk kam investime në Rusi”, tha ai.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top