BOTA

Shkon në 66 numri i viktimave nga i ftohti në Europë

I ftohti siberian nuk ka shkaktuar viktima vetëm në Shqipëri, por në të gjithë Evropën Lindore. 66 është numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e të ftohtit.

Për t’i shpëtuar acarit shumë persona janë evakuuar. Më të rrezikuarit vazhdojnë të jenë të pastrehët dhe emigrantët.

Po ashtu reshjet e dëborës kanë lënë disa vende pa energji elektrike dhe shumë porte dhe aeroporte janë mbyllur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top