POLITIKE

Hetimi për CEZ/ Balla nxjerr një email, ja prova e lidhjes së Nuel Kalaj me Shkëlzen Berishën

Kryetari i komisionit hetimor për CEZ, Taulant Balla me anë të një statusi në rrjetin e tij social Facebook ka publikuar një email për të treguar prova të reja për lidhjen e shtetasit Nuel Kalaj Berishën.

Ja cfarë shkruan Balla:

“Ai ka qene i lidhur me te birin e Kryeministrit te asaj kohe Sali Berishes. Kjo kuptohet qarte ne kete e¬mail ku drejtori cek ne Shqiperi, Josef Hejsek i thote n/drejtorit te CEZ¬IT ne Prage Tomas Pleskac, se do ta priste bashku me Nuelin ne aeroport ne sallonin VIP.

Hejseku thote gjithashtu se sipas Nuelit, takimi me te birin do ta shtyjme per neser pas ardhjes se Kryeministrit. Pra kuptohet qe Tomas Pleskac (n/drejtori i CEZ¬it ne Prage) se bashku me Hejsekun dhe te tjere jane takuar me Kryeministrin dhe pastaj me te birin e tij. Sot nuk po bej asnje pyetje. Pyetjet do t’i behen ne komsion hetimor dhe me pas. Hetimi parlamentar vazhdon”, thote Balla.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top