AKTUALITET

EMRI/ Kapet 28-vjeçari i dënuar me 12 vite për vrasje

Një 28-vjeçar i dënuar me 12 vite burg për vrasje është arrestuar sot në kryeqytet.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 4, kanë kapur shtetasin e shpallur në kërkim Herger Çitaku, 28 vjeç, banues në Tiranë.

“Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë më datë 07.12.2016,  ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të  datës 05.12.2016 të Gjykatës së Apelit Tiranë, e cila e ka dënuar me 12 vite burg, për veprat penale “Vrasja me dashje për shkak të cilësive të veçanta të viktimës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, thuhet në deklaratën e policisë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top