POLITIKE

Ceremonia e inagurimit të Trump, ja kush do të përfaqësojë të majtën dhe të djathtën

Partia Socialiste do të përfaqësohet në ceremoninë e marrjes së detyrës nga presidenti i zgjedhur i SHBA­-ve, Donald Trump nga ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, njëherazi anëtar i kryesisë së Partisë Sociale, si dhe deputeti Ervin Bushati.

TCH raporton se Klosi dhe Bushati do të marrin pjesë në ceremoninë e betimit të Trump dhe në të gjitha ceremonitë pasuese protokallare të marrjes së detyrës.

Mësohet se nga e djathta pjesëmarrës në ceremoni priten të jenë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i PR-­së Fatmir Mediu si dhe Princi Leka.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top