POLITIKE

Floriana Garo, në listën e deputetëve të PD për Tiranën?

Ajo është një nga vajzat më të hijshme të ekranit shqiptar, por mesa duket së shpejti pritet të futet në politikë.

Bëhet fjalë për bukuroshen Floriana Garo, e njohur si vajza e motit dhe si moderatore dhe autore e emisionit “Jo vetëm modë”.

Burime i kanë thënë “Neësbomb.al” se Garo “është kontaktuar nga kreu i PD-së Lulzim Basha, me aprovimin edhe të ish-liderit Sali Berisha, për të kandiduar si deputete në zgjedhjet e përgjithshme”. 

Garos i është propozuar të jetë në listën e Tiranës. Nësse vajza e ekranit pranon, ajo do të jetë deputetja e re e Qarkut të Tiranës “pasi do jetë e treta në listën e kandidatëve të PD-së në zgjedhjet e qershorit”, thanë burimet.

Garo ka qenë në një lidhje disa vjeçare me biznesmenin Tedi Ngjela.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top