SPORT

FIFA: Ronaldo shpallet “Lojtari i Vitit”

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo siguron një tjetër trofe të rëndësishëm, që përmbyll  një sezon të jashtëzakonshëm për të.
Futbollisti portugez u shpall “Lojtari i Vitit” nga FIFA në ceremoninë e organizuar mbrëmjen e kësaj të hëne në Zyrih.

31-vjeçari mposhti në garën për këtë trofe rivalin e zakonshëm Lionel Messi dhe francezin Antoine Griezman.

Trofeu i “Lojtarit të Vitit” i bashkohet “Topit të Artë” të tërhequr në dhjetor nga Cristiano Ronaldo, që në vitin e kaluar ndihmoi Realin e Madridit në ngritjen e trofeut të Ligës së Kampioneve dhe më pas edhe Portugalinë e tij në fitimin e Europianit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top