SPORT

CEREMONIA/ Claudio Ranieri është trajneri më i mirë i vitit

FIFA ka zgjedhur Claudio Ranieri-n si trajnerin më të mirë të vitit.

Trajneri i Leicesterit i befasoi të gjithë duke fituar me klubin Autsajder titullin e kampionit në “Premier Ligë:.

Ranieri mposhti Zinedine Zidane-n dhe Fernando Santos -in në garën për këtë titull.

Kurse Silvia Neid është fituesja e këtij çmimi në futboll për femra.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top