HOROSKOPI

Horoskopi 7 Janar 2017

Dashi

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Kjo do iu japë mundësinë te flisni hapur për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Beqaret do qëndrojnë gjate gjithë kohës me miqtë e ngushte dhe do ndihen te plotësuar. Financat kane për te qene goxha me te mira se me pare, kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.

Demi

Sot do jete si një rizgjim nga gjumi letargjik ku kishit rene ju te dashuruarit. Atmosfera do filloje te ngrihet dhe do përjetoni emocione me te veçanta se me pare. Beqaret duhet te dalin me personat qe do i ftojnë, por ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen te hedhin hapa. Buxhetin do e ekuilibroni me pare nga sa kishit menduar, kjo edhe fale ndihmës se disa familjareve.

Binjaket

Ndikimi i yjeve tek jeta juaj ne çift do jete tej mase pozitiv gjate kësaj dite. Pranë partnerit do ndiheni si asnjëherë me pare. Mbrëmja gjithashtu ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do jene te gjithë me fat ne dashuri dhe disa kane për te mbetur ende vetëm. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, por pas masave qe do merrni shume shpejt gjithçka do ndryshoje.

Gaforrja

Dite e ngrohte edhe pse pa ndonjë gjë te jashtëzakonshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithë kohës keni për t’u ndier mire. Beqaret do i keni idetë shume here me te qarta dhe do e dine mire çfarë hapash te hedhin. Priten ndryshime. Plutoni do iu ndihmoje ne planin financiar. Ai jo vetëm qe do ua mbroje te ardhurat qe keni, por do iu nxite edhe te bëni diçka për te pasur përmirësime.

Luani

Ju qe jeni ne çift duhet te flisni me takt dhe përkujdes për çdo gjë sepse ne çdo moment situata mund te dale jashtë kontrollit. Beqaret ka rrezik te jene naive dhe do bëjnë gabime te pafalshme. Me shume do lëndohen sesa do gëzohen ne momentin e takimeve. Për fat te mire ne planin financiar fati do ju buzëqeshë dhe gjendja do përmirësohet goxha.

Virgjeresha

Ata qe janë ne një lidhje duhet te bëhen gati për probleme gjate kësaj dite. Do kenë debate te forta me personin qe kane ne krah dhe për asgjë nuk do tolerojnë. Beqaret duhet te jene sa me realiste qe te munden pasi ne te kundërt do përballen me zhgënjime te shumta. Gjendja financiare do ketë me shume përmirësime nga sa ju e kishit menduar ndonjëherë.

Peshorja

Sot do afroheni edhe me shume me partnerin tuaj dhe do arrini t;i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe ju kane dale me herët. Toleranca dhe mirëkuptimi do jene vlera te çmuara. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket i hidhur. Me shpenzimet tregohuni kursimtare sepse po e tepruat do mbeteni shpesh pa para.

Akrepi

Dite e turbullt do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit menduar dhe ne disa moment do keni edhe debate te forta. Beqaret do takohen me dike gjate një darke pune ose gjate një mbledhjeje. Financat di fillojnë te kenë goxha përmirësime, kjo fale masave qe keni marre, por edhe nga ndihma e disa te afërmve.

Shigjetari

Nëse keni dyshime për besnikërinë e partnerit tuaj sot, flisni hapur me te dhe vendosini pikat mbi “i”. Po i shtytë gjerat situata mund te ndërlikohet edhe me shume. Beqaret duhet te jene me te duruar ne mënyrë qe ta gjejnë personin me te përshtatshëm. Gjendja e financave do jete goxha e mire. Përfitoni për te shlyer borxhet dhe pse jo për te hequr disa para mënjanë.

Bricjapi

Dite e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni një komunikim te mire me personin ne krah dhe here pas here mund te lindin edhe probleme mes jush. Beqaret me ne fund do realizojnë një takim fantastik i cili do ua ndryshoje humorin. Urani do jete planeti qe do iu nxite te ndërmerrni rreziqe ne planin financiar, por për fat te mire nuk do keni probleme serioze.

Ujori

Harmoni, komunikim, bashkëpunim. Dite e begate do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni me se miri ne çdo moment. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime te pafalshme. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, por me një menaxhim me te kujdesshëm situata mund te filloje te përmirësohet.

Peshqit

Dite e jashtëzakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pranë partnerit do ndiheni si neper ëndrra dhe nuk do doni te zgjoheni për asnjë çast. Beqaret edhe sikur te duan nuk do e shmangin dot një dashuri me shikim te pare. Buxheti do mbetet gjithë kohës i qëndrueshëm dhe nuk do ketë asnjë lloj problemi. Mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë investim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top