AKTUALITET

Fshehën drogën prapa televizorit, policia fut në kurth dy shqiptarë

Policia italiane në Teramo ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, të cilët kishin fshehur 8 pako marijuanë prapa televizorit në dhomën e gjumit. Droga peshonte 8 kg.

Të arrestuarit janë S.A. e M A. të dy 43 vjeç, si dhe një shtetas italian 32 vjeç. Policia i ndoqi shqiptarët teksa hynë në banesë, më pas ndërhyri për arrestimin e tyre. Gjatë kontrolleve iu gjetën edhe dy armë fallco. Ndaj tyre u caktua masa e arrestit me burg. Një prej shqiptarëve ishte arrestuar edhe më parë për posedim të lëndëve narkotike.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Te Fundit

To Top