Kukës, ndalohet një turk, kërkohej për falsifikim dokumentash

Policia Kufitare e Morinës ka ndaluar një shtetas turk të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet fjalë për Kemal Aydin, lindur dhe banues në Tepecik.

Ndalimi i shtetasit u bë pasi drejtësia turke e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar në vitin 2012 për kryerjen e veprës penale të falsifikimit të dokumentave dhe mashtrimit.

Ky shtetas është i dënuar me 4 vjet e 12 muaj burgim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *